Zaloguj

Cybermachina zwycięzcą Pucharu Ligi w Krakowie

Cybermachina Game Pub zdobyła Puchar Ligi w krakowskich rozgrywkach Futbolowej Ligi Szóstek. W finale po rzutach karnych pokonała mistrza FLS TEB Edukację.

Spotkanie lepiej rozpoczęli ubrani na biało gracze Edukacji, którzy objęli prowadzenie w 7 minucie gry, by kilka chwil później podwyższyć wynik meczu na 2:0. Z dwubramkowej przewagi TEB nie cieszył się jednak długo, bo Cybermachina na drugiego gola odpowiedziała natychmiastowo. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, a w drugiej połowie, na początku kilka okazji miał mistrz FLS, jednak później do głosu doszła Cybermachina. Najpierw gracze w czarnych koszulkach wyrównali, a potem zmarnowali kilka znakomitych okazji na objęcie prowadzenie. Mecz więc zakończył się remisem 2:2, a o triumfie zadecydowała seria rzutów karnych. Tą 3:2 wygrała Cybermachina, która w półfinale także dzięki rzutom karnym wyeliminowała aktualnego wicemistrza FLS XXXIV. Dla Cybermachiny, która występem w Pucharze Ligi debiutowała w rozgrywkach, to pierwsze w historii trofeum.

Przypomnijmy, że TEB Edukacja oraz XXXIV, czyli zespoły, które w Pucharze Ligi musiały uznać wyższość Cybermachiny, już 11 marca zagrają mecz o Superpuchar FLS, którego stawką będzie przepustką na V Mistrzostwa Polski Interligi.